CategoriesNezaradené

Ako využiť letnú dovolenku pre svoj osobný rozvoj

Dievča čaká pri aute s kuframi

Začala ti vytúžená dovolenka? Máš prázdniny a zrazu máš celý deň len pre seba? Počas práce, či školy si túžil robiť mnoho aktivít, no teraz nevieš čo s časom? Tak tu si na správnom mieste. Radi ti pomôžeme využiť tvoj voľný čas tak, aby si si dostatočne oddýchol a navyše sa aj zlepšil po osobnostnej stránke. Poďme na to.

Žena sedí na pláži a rozmýšľa o živote

Odhaľ svoje skryté myšlienky

Začni s tým, že si budeš klásť otázky, ktoré ti poskytnú priestor na akciu. „Keby som mohol mávnuť čarovným prútikom, čo by som vo svojom živote najradšej robil?“, „Aké osobné vlastnosti by som chcel zlepšiť?“, „Kam by som rád posunul svoju kariéru alebo vzťah?“. Buď k sebe úprimný a nič neskrývaj. Nechaj svoje myšlienky voľne plynúť. Najdôležitejšie z nich si zapíš, aby si ich nezabudol. Teraz, keď už vieš čo skutočne chceš, po čom túžiš, čo chceš zlepšiť, začni konať! Ideálny čas na rozvoj samého seba je predsa vo voľnom čase.

Negatívne myšlienky sú jedom pre tvoj rozvoj a úspešný život.

Utíš negatívne myšlienky

Keď oddychuješ, ležiac na pláži a vychutnávaš si teplo slnka na tvári, zaznamenaj si negatívne myšlienky a emócie, ktoré sa ťa snažia vytrhnúť z letnej pohody. Tieto myšlienky sú toxické. Sú jedom pre tvoj rozvoj a úspešný život. Myšlienky ako napríklad: „Nikdy nedostanem to povýšenie“, alebo „Čo ak nikdy nenájdem toho pravého/pravú pre mňa?“. Uvedomenie si ich, ti ale pomôže to riešiť. Použi predstavivosť a najbližšie keď sa budeš kúpať v mori alebo bazéne, aby si sa schladil, vezmi aj svoje negatívne myšlienky, nadýchni sa a s výdychom ich nechaj odplaviť spolu s vlnami.

Krásny bar s barovými stoličkami pre užívanie si prítoného okamihu

Užívaj si prítomný okamih

Spokojne si sedíš v bare s kokteilom v ruke? Vychutnaj si ho ako nikdy predtým. Precíť každý tón jeho chuti tým, že ho popíjaš veľmi pomaly. Vnímaj atmosféru, ľudí okolo teba, precíť farby v tvojom okolí. Uisti sa, že tvoje telo a myseľ sú v prítomnom momente, aby si mohol absorbovať úplne všetko. Všímavosť a uvoľnená myseľ ti skutočne môže pomôcť rozvíjať sa. Toto je dobrá technika na začiatok.

Vystúp zo svojej komfortnej zóny

Teraz, keď máš pár dní na to, aby si si oddýchol a zrelaxoval, vyskúšaj každý deň aspoň jednu novú vec. Či už je to nový šport alebo miestna pochúťka. Zabav sa pri tom. Uvidíš, ako rád budeš objavovať nové zážitky aj ty.

Cestuj chvíľu sám

Počas tvojej ďalšej cesty, aj keď cestuješ s dobrými priateľmi alebo rodinou, nájdi si čas pre seba. Skús byť na moment sám a rob to, čo chceš a čo ťa baví. Oslov ľudí, ktorých nepoznáš, podeľ sa s nimi o tvoje nové zážitky, opýtaj sa ich na ich nové zážitky z miesta, kde práve ste. Nelimituj sa a odhaľ svoje vnútro aj pre ostatných, pocítiš tak väčšiu slobodu, radosť a úspech, že si opäť dosiahol niečo nové.

Chlapec mieri s lukom na terč a snaží sa zasiahnúť svoj cieľ

Zostaň verný svojím cieľom

Aj napriek tomu, že dovolenka je priestor na oddych, vyčleň si istý čas na svoje plány. Zober si zápisník, vychutnaj si Energy & Brain hacker a zapíš si všetky dôležité myšlienky, ktoré ťa napadnú. Počas uvoľnenej atmosféry na dovolenke zažiješ množstvo inšpiratívnych momentov, ktoré môžu stáť za zrodom tvojho budúceho úspechu. Pamätaj, aj na dovolenke môžeš zažiť moment, ktorý vedie k úspechu!

Skús to aj ty a spoznaj moment, kedy si sa správne rozhodol!

Sleduj nás button