CategoriesNezaradené

20 tipov ako napredovať efektívnejšie a rýchlejšie (1. časť)

Ako byť efektívny v práci

Napreduj efektívnejšie a rýchlejšie

Asi každý z nás sa už zamyslel nad tým, ako efektívne napredovať nielen v súkromnom, ale aj v pracovnom živote. V prvom momente je dôležité stanoviť si kľúčové vlastnosti, na ktoré sa chceme zamerať a ďalej ich rozvíjať, či zlepšovať. Definovaním týchto vlastností získame nadhľad, vnútornú pohodu a priestor pre ďalší sebarozvoj.

Nájsť si čas na analýzu samého seba v tomto hektickom, stresujúcom a náročnom súčasnom svete môže byť problém. Tvoja práca ti pravdepodobne prináša mnoho náročných momentov. V  blogu Rayzzer® ti chceme pomôcť, a preto ti odhalíme 20 kľúčových vlastností, ktoré zmenia tvoj pracovný život k lepšiemu.

V rámci tohto článku ti prinášame prvých 10 vlastností, ktoré ti pomôžu napredovať efektívnejšie a rýchlejšie v tvojej práci.

Pozitívny postoj

1. Pozitívny prístup

Pozitívny prístup prispieva k šťastnejšiemu a produktívnejšiemu pracovnému prostrediu. Úprimné nadšenie povzbudí nielen teba, ale aj ľudí v tvojom okolí. Súdržnosť vedie k angažovanosti a tá k vybudovaniu silného tímového ducha, ktorý pozitívne formuje organizáciu z vnútra. Si väčšinu času pozitívne naladený?

Znášanie kritiky

2. Prijatie kritiky

Akceptácia dobre myslenej konštruktívnej kritiky ťa dokáže posunúť míľovými krokmi vpred. Buduje a zlepšuje tvoje schopnosti, pracovný výkon a rovnako aj vzťahy s tvojimi kolegami a nadriadenými. Si schopný prijať konštruktívnu kritiku?

3. Sebamotivácia

Kľúčová vlastnosť, ktorá sa dominantne prejaví vždy, keď objavíš skutočnú vášeň, a to nielen v práci. Samo motivovaní jednotlivci dokážu napredovať rýchlejšie a dosahovať stanovené ciele bez nutnosti byť kontrolovaní. Vždy nájdi vášeň vo veciach, ktoré robíš. Pomôže ti to.

Vždy nájdi vášeň vo veciach, ktoré robíš!

4. Učenie sa z vlastných chýb

To, ako a či vieš akceptovať a spracovať svoje chyby, hovorí o tvojej vyspelosti a profesionalite. Správne spracovanie a vyhodnotenie svojich chýb ťa privedie k osobnému rastu a pokroku. Tiež ti pomôže vytvoriť si plán, ako podobným situáciám v budúcnosti predchádzať.

5. Komunikačné schopnosti

Komunikačné zručnosti ti umožňujú jasne, správne a zrozumiteľne vyjadriť tvoje myšlienky. Je dôležité si ich vždy premyslieť a vhodne odprezentovať. Komunikuješ pre okolie zrozumiteľne?

Pýtať sa otázky

6. Kladenie otázok

Kladenie otázok, keď si si neistý pokynmi alebo konkrétnou úlohou, ti pomôže odstrániť chyby a efektívne využiť tvoj čas. Tiež to dokazuje tvoju túžbu produkovať kvalitnú a presnú prácu. Tvoji kolegovia majú pravdepodobne cenné názory na to, ako pristupovať k určitým situáciám alebo úlohám, čo ti pomôže zlepšiť tvoj celkový výkon. Máš strach položiť otázku nadriadenému?

Kladenie otázok ti pomôže odstrániť chyby a efektívne využiť svoj čas!

7. Prispôsobivosť

Adaptabilita je schopnosť zmeniť svoj prístup k riešeniu v situáciách, ktoré sú sprevádzané náhlymi zmenami. Správne vnímanie meniacej sa situácie zdôrazňuje tvoju profesionalitu. Schopnosť zachovať si rozvahu aj v náročných situáciách, ktoré si vyžadujú alternatívne riešenia, je prejavom silnej osobnosti. Dokážeš riešiť náročné situácie aj za pochodu?  

Tímový hráč

8. Tímový hráč

Tímovosť a spolupráca vedú organizáciu pozitívnym smerom. Tímovosť podporuje efektivitu, kreativitu a chuť učiť sa. Pomáha budovať silné vzťahy na pracovisku, ale aj mimo neho. Podporuje zdieľanie nápadov, nových myšlienok a prispieva k vytvoreniu zdravého pracovného prostredia. Dokážeš pracovať v rámci kolektívu?

Tímovosť podporuje efektivitu, kreativitu a chuť učiť sa!

9. Zmysel pre detail

Zmysel pre detail oddeľuje skutočných profesionálov od zvyšku. Ide o dôležitú vlastnosť, ktorá ti pomôže pri dokončovaní všetkých úloh. Z pohľadu klienta, či zamestnávateľa nie je nič horšie ako takmer hotové zadanie. Kontroluješ po sebe prácu pred jej odovzdaním?

Hľadanie riešení

10. Hľadanie riešení

Kľúčovou vlastnosťou pre každého zamestnávateľa je človek, ktorý hľadá riešenia problému. Táto vlastnosť si vyžaduje komplexné myslenie. Orientácia na nájdenie riešenia z teba robí skvelého tímového hráča a mysliteľa, ktorý posunie organizáciu vpred. Vyhľadávaš skôr chyby alebo riešenia?

Energy & Brain hacker

Stresujúce pracovné prostredie, či uponáhľaný životný štýl častokrát formujú naše prirodzené vlastnosti negatívnym smerom. Je nesmierne dôležité nájsť si čas na seba a v kľude sa zamyslieť.

Energy & Brain hacker od Rayzzer® je 100 % prírodný produkt, ktorý ti dodá zdravú dávku energie bez nežiadúcich účinkov. Rovnako zlepší tvoju koncentráciu, kognitívne schopnosti a oslobodí tvoju myseľ od stresu. Správna výživa mozgu je rovnako dôležitá ako vyvážená strava.

Dômyselné spojenie 7 účinných látok v najvyššej kvalite v unikátnej cmúľacej tablete dodá tvojej mysli všetko čo potrebuješ pre zdravý a sústredený výkon.

Spoznaj Energy & Brain hacker teraz!

Zhrnutie

Rozvíjanie pozitívnych pracovných návykov je nevyhnutné pre každého, kto sa rozhodol v živote uspieť.

Existuje niekoľko kľúčových vlastností, ktorých rozvojom sa skutočne treba zaoberať. Spoločne sme si prešli 10 dôležitých vlastností, ktoré je nevyhnuté ďalej rozvíjať pre zdravší, efektívnejší a pokojnejší pracovný život.

Žijeme v náročnej dobe, kde sme vystavení množstvu stresových momentov. Je dôležité prekonať ich všetky v zdraví. Rayzzer® pozná recept pre zdravú a uvoľnenú myseľ, ktorá ti pomôže prekonať náročné momenty pracovného života.

Sleduj nás button