CategoriesNezaradené

RayzzerReal 01 – miliónová firma z hypotekárneho úveru

Minulý týždeň sme natočili prvý diel podcastu RayzzerReal. Mojim hosťom bol pán Stanislav Chlepko zakladateľ a CEO spoločnosti Nexineo, ktorá už dnes pôsobí medzinárodne. Prinášam Vám časť z nášho rozhovoru. Celý podcast si môžete vypočuť na Spotify, či iTunes alebo pozrieť na Youtube. Stačí zadať RayzzerReal.

v

Koncept RayzzerReal

Podcast RayzzerReal je pre ľudí, ktorí chcú v živote uspieť. Sú odhodlaní a hľadajú všetky dostupné možnosti ako uskutočniť svoj sen. Poznáme veľmi veľa inšpiratívnych príbehov úspešných jednotlivcov zo sveta podnikania. Väčšinou sú tieto príbehy zo zahraničia a tie, ktoré sú zo Slovenska veľa ľudí nepozná. Možno aj preto, že PR sa u nás až tak zásadne nebuduje. A to chce RayzzerReal zmeniť. RayzzerReal vám bude prinášať práve tieto podnikateľské príbehy. Môžete sa tak inšpirovať a uistiť sa, že skutočne aj na Slovensku sa dá podnikať vo veľkom.

Celý podcast si môžete vypočuť na Spotify, či iTunes alebo pozrieť na Youtube.

Predstavenie spoločnosti Nexineo

Spoločnosť Nexineo získala mnoho medzinárodných ocenení.

  • Najinovatívnejší projekt v oblasti digitalizácie verejnej správy na konferencii ITAPA
  • Firma s najväčším potenciálom pre rozvoj od spoločnosti Delloite
  • Nominovaná na najinovatívnejší čin roka

Nexineo sa zaoberá vývojom a dodávkou virtualizovaného počítačového vybavenia. Vďaka ich produktu už nie je potrebné, aby mal každý užívateľ samostatný počítač. Stačí iba malá zobrazovacia jednotka (to ako presne vyzerá môžeš vidieť v našom podcaste na Youtube), ktorá sa pripevní na zadnú stranu monitora. Vďaka tomu, stačí iba jeden server vo veľkosti klasického počítača namiesto 30 počítačov. Ten zdieľa výkon do týchto miniatúrnych zobrazovacích jednotiek. K nim sa pripojí klávesnica a myš. Používa sa operačný systém Windows, a tak sa pre používateľa nič nemení.

O zakladateľovi

Pán Chlepko vyrastal na strednom Slovensku. Vysokú školu absolvoval v Bratislave a úspešne ukončil odbor pozemné staviteľstvo a architektúru. V detstve mu boli vzorom rodičia. Neskôr, keď začal pracovať a podnikať, mu boli vzorom podnikatelia, ktorí dokázali uspieť. V škole sa zaujímal hlavne o matematiku a fyziku. Po škole dostal ponuku pracovať vo firme, ktorá sa zaoberá výstavbou dátových centier. Práve tak sa dostal do sveta IT. V tejto firme zotrval 5 rokov. Potom dostal ponuku od americkej korporácie, v ktorej pracoval ďalšie 3 roky na pozícií manažéra. Pričom posledný rok na tejto pozícií už aj podnikal.

Hlavným motívom podnikať bola pre neho ctižiadostivosť a cieľavedomosť. Začínal ako obchodný zástupca, neskôr bol povýšený na obchodného manažéra, obchodného riaditeľa a následne až na country manažéra. Aby sa mohol posunúť ešte ďalej tak už ostávalo iba jediné – mať vlastnú firmu.

Začiatky podnikania

Pán Chlepko nemal strach z podnikania, avšak jeho manželka strach pociťovala. Možno aj preto, že začiatky podnikania financoval hypotekárnym úverom, ktorí si zobrali na výstavbu rodinného domu, avšak ten nedokončili. Pán Chlepko svojmu nápadu vždy veril. Od začiatku plánoval, že vybuduje medzinárodnú firmu.

Ako si splniť svoje sny? Tvrdo makať, byť odvážny a výsledok sa dostaví.

Prinášame Vám aj niekoľko otázok z podcastu

Čo bolo vašim najväčším ponaučením pri podnikaní?

Je dôležité mať zabezpečený pravidelný opakujúci sa príjem (napr. zo servisu). Pretože ak príde nečakaná udalosť (ako napr. Covid-19), tak práve tento príjem zabezpečí, že firma bude mať zdroje aspoň na svoj základný chod.

Ako si dokážete udržať zákazníkov?

Vďaka unikátnosti produktu a cez dobré referencie. Máme mapu realizácií na našej stránke, kde sú označené všetky školy s ktorými spolupracujeme. Potenciálny klient môže kedykoľvek zavolať riaditeľovi danej školy a opýtať si od neho spätnú väzbu na nás. 

Ako trávite svoj voľný čas?

Mám tri deti, tak hlavne s rodinou. Snažím sa viesť aktívny život, a tak chodíme na turistiku, či bicykle. Plus dobrá kniha mi pomôže prestať myslieť na prácu a vypnúť.

Čo by ste odkázali mladým, aby sa mali lepšie a dokázali si splniť svoje sny?

Tvrdo makať, byť odvážny a výsledok sa dostaví.

Pána Chlepka som sa pýtal aj

Ako sa teraz pozerá rodina a priatelia na Vaše podnikanie?

Ako vnímali priatelia to, že ste sa odseparovali a šli za svojim snom?

Pociťovali ste niekedy vnútornú únavu, či stratu motivácie?

Mali ste príznaky vyhorenia? Ak áno, akú máte proti nim prevenciu?

Ako vnímate rodinu v živote podnikateľa?

Čo by ste odkázali podnikateľom, ktorí majú nápad, ale boja sa ho zrealizovať?

Chceš vedieť odpovede aj na tieto otázky? Tak neváhaj a vypočuj si celý podcast RayzzerReal na Spotify, či iTunes alebo si ho pozri na Youtube.

Za realizáciu ďakujeme naším partnerom Rayzzer a The Spot.

Sleduj nás button