CategoriesAktívne látky

Alpha-GPC cholín – ako zlepšiť kognitívne funkcie?

Alpha-GPC cholín – najlepší cholín pre mentálnu a fyzickú výkonnosť

Najlepší cholín, ako “Všemocný” zmenil trh

Pred viac ako 10 rokmi vyvolal kasový trhák „Všemocný” záujem miliónov ľudí o tzv. posilňovače mozgu (známe aj ako nootropiká). Ich užívatelia majú rovnaký cieľ – Každý deň chcú prekonať samého seba. Chcú zlepšiť kognitívne funkcie a neustále sa zlepšovať. Inými slovami, chcú byť najlepšou verziou seba samého.

Ako prví, tieto produkty na podporu mozgu používali pracovníci v Silicon Valley. Používali však hlavne lieky na predpis, ktoré boli určené na liečbu rôznych chorôb, avšak ich vedľajším efektom boli práve zlepšené kognitívne funkcie. Podobne Oxfordská univerzita v roku 2015 uviedla, že až 20 % jej študentov užíva tabletky na podporu koncentrácie a zvýšenia bdelosti.

Užívanie liekov na predpis z dôvodu zlepšenia funkcií mozgu môže mať ale mnoho nežiadúcich účinkov. A to okrem iného aj preto, že sú v nich často používané syntetické látky, ktoré môžu vyvolávať rôzne reakcie organizmu.

Existujú však aj prírodné a bezpečnejšie alternatívy na podporu kognitívnych funkcií mozgu, zvýšenie produktivity, či bdelosti. 

Cholín

Cholín je makroživina, podobná vitamínu a je jednou z najdôležitejších látok na podporu kognitívnych funkcií mozgu. Na trhu existuje viacero druhou cholínu. Otázka znie, ktorý cholín je najlepší pre podporu mozgu?

Mohlo by ťa zaujímať aj

Cholín Bitartrate

Je to najlacnejšia, najjednoduchšia a najčastejšie používaná forma cholínu. A to aj preto, že táto forma cholínu je veľmi neefektívna pri výžive mozgu. Cholín bitartrate nezlepšuje funkciu mozgu. To dokazuje aj štúdia, ktorá bola vykonaná na mladých, zdravých jedincoch. Tá dospela k záveru, že tento typ cholínu nemá žiaden efekt na pamäťové funkcie. A to preto, že tento cholín nedokáže prejsť priamo do mozgu cez hematoencefalickú bariéru, ktorá oddeľuje vnútorné prostredie mozgu od cievneho systému a umožňuje obmedzený transport látok medzi mozgovým tkanivom a krvou.

Cholín Bitartrate je najlacnejšia, najjednoduchšia a najčastejšie používaná forma cholínu.

Alpha-GPC cholín a acetylcholín

L-alpha glycerylphosphoryl cholín (skrátene „Alpha-GPC cholín“) sa prirodzene nachádza v mozgu.

Alpha-GPC cholín dokáže prejsť do mozgu skrz hematoencefalickú bariéru. Aj preto je považovaný za jeden z najefektívnejších typov cholínu (spolu s citikolínom). Pre svoje jedinečné kvalitatívne vlastnosti a biologickú využiteľnosť, je dôležitou súčasťou najkvalitnejších výživových doplnkov zameraných na zlepšenie kognitívnych funkcií mozgu.

Alpha-GPC cholín dokáže zvýšiť produkciu acetylcholín v mozgu. Acetylcholín je významný neurotransmiter – chemikália, ktorú používajú neuróny pri vzájomnej komunikácii. Táto látka je dôležitá pre správnu funkciu mozgu, pamäť a schopnosť učiť sa.

Vyskytuje sa hlavne v červenom mäse, orgánoch, či sóji. Avšak pre dosiahnutie želaného efektu na mozog, by bolo potrebné skonzumovať obrovské množstvo týchto potravín.

Alpha-GPC cholín je považovaný za jeden z najefektívnejších typov cholínu.

Alpha-GPC cholín – účinky*

Alpha-GPC cholín zlepšuje mentálnu a fyzickú výkonnosť. Zvyšuje uvoľňovanie acetylcholínu, ktorý podporuje kognitívne funkcie mozgu, pamäť a učenie. U športovcov Alpha-GPC zabraňuje znižovaniu cholínu pri fyzickom výkone, zvyšuje fyzickú výkonnosť a podporuje tvorbu rastového hormónu.

Alpha-GPC cholín – dôležitý neurotransmiter

Zlepšenie kognitívnych funkcií, pamäte a sústredenia*

Alpha-GPC má silný vplyv na schopnosť sústrediť sa, pomáha pri zábudlivosti, kde dokáže navodiť stav jasnej mysle. Dokáže zabezpečiť prísun cholínu priamo do mozgu cez hematoencefalickú bariéru lepšie ako iné typy cholínu. Je využívaný pri syntéze acetylcholínu, ktorý je významný neurotransmiter. Alpha-GPC tak funguje ako silný kognitívny zosilňovač.

Nízka hladina cholínu vedie k problémom sústrediť sa. Štúdia ukázala, že deti s poruchou ADHD mali výrazne nižšiu hladinu acetylcholínu. Ďalšia štúdia ukázala, že Alpha-GPC môže zlepšiť reakčný čas a zvyšuje schopnosť sústrediť sa.

Štúdia na 2 044 ľuďoch ukázala, že až 71% jedincov s miernou kognitívnou poruchou už nezaznamenalo pokles kognitívnych schopností pri každodennom užívaní Alpha-GPC cholínu.

Ďalšia štúdia ukázala zmiernenie poruchy pozornosti, zlepšenie kognitívnych schopností a pamäte pri mladých jedincoch s poruchami pamäte.

Alpha-GPC cholín – podporuje výkonnosť

Podpora tvorby rastového hormónu*

Alpha-GPC cholín má veľký vplyv na fyzický výkon a rastový hormón, ktorý je veľmi dôležitý pri fyzickej aktivite a pomáha k nárastu sily a svalov. Preto sa stáva významnou súčasťou jedálnička atlétov a kulturistov.

Alpha-GPC cholín má veľký vplyv na fyzický výkon a rastový hormón.


To potvrdila aj ďalšia štúdia, do ktorej boli zahrnutí muži s približne rovnakým vekom, váhou, množstvom tuku v tele a mali aspoň dva roky skúseností so silovým tréningom. Alpha-GPC alebo placebo im bolo podané 90 minút pred fyzickou aktivitou. Ukázalo sa, že po 30 minútach po ukončení fyzickej aktivity, dosahovala hodnota rastového hormónu najvyššie hodnoty (8,4 ng/ml), pričom pri skupine s placebom to bolo len asi 5,0 ng/ml. To znamená, že Alpha-GPC dokázal zvýšiť hladinu rastového hormónu až o takmer 70 %! Navyše účastníci mali o 14 % viac sily pri bench presse v porovnaní s placebo skupinou.

Rayzzer® – zlepši si kognitívne funkcie s Alpha-GPC cholínom

Rayzzer® je zástancom prírodných, vysokokvalitných a účinných produktov.

Dômyselným spojením vedy, skúseností a prírody sme vyvinuli prvú cmúľaciu tabletu venovanú motivovaným a tvrdo pracujúcim jednotlivcom, ktorí sú odhodlaní uspieť!

Ak chceš naplniť svoje ciele, potrebuješ byť sústredený, mať jasnú myseľ a množstvo sily. Využi dokonalé spojenie toho najlepšieho na trhu. Energy & Brain hacker je svojím zložením unikátnym prostriedkom na dlhodobé zlepšovanie mentálneho zdravia ako aj aktuálneho výkonu. Vyskúšaj spojenie 7 unikátnych látok prírodného pôvodu v najvyššej kvalite. Nestrácaj čas s bežnými doplnkami výživy v priemernej kvalite a objednaj si to najlepšie hneď teraz!

Zhrnutie

Rayzzer® je zástancom prírodných, vysokokvalitných a účinných produktov. Jedinečné spojenie tých najkvalitnejších prírodných látok ti pomôže napredovať ako nikdy predtým. Vykroč k svojim snom už dnes!

Cholín je makroživina, podobná vitamínu a je jednou z najdôležitejších látok na podporu funkcie mozgu.

Cholín bitartrate je najlacnejšou, najjednoduchšou a najčastejšie používanou  formou cholínu. Táto forma cholínu je veľmi neefektívna pri výžive mozgu. Cholín bitartrate nezlepšuje funkciu mozgu.

Alpha-GPC cholín dokáže prejsť do mozgu skrz hematoencefalickú bariéru. Je považovaný za jeden z najefektívnejších typov cholínu. Je dôležitou súčasťou najkvalitnejších výživových doplnkov zameraných na mozog.

Alpha-GPC cholín zlepšuje mentálnu a fyzickú výkonnosť. Zvyšuje uvoľňovanie acetylcholínu, ktorý podporuje pamäť a učenie. U športovcov Alpha-GPC zabraňuje znižovaniu cholínu pri fyzickom výkone, zvyšuje fyzickú výkonnosť a podporuje tvorbu rastového hormónu.

Sleduj nás button

 

*Tento produkt neslúži na diagnostiku, liečbu, či prevenciu chorôb. Vyššie uvedené tvrdenia neboli prehodnotené a schválené Európskou liekovou agentúrou.

Právna doložka: Všetky informácie o zdravotných a výživových tvrdeniach uvedené v tomto článku sú len súborom informácií voľne prístupných na internete a dostupnej literatúry z domácich a zahraničných informačných zdrojov a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení výživových doplnkov alebo ich častí, prípadne ich liečivých účinkoch. Energy & Brain hacker je doplnkom výživy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Na základe nariadenia Európskeho parlamentu a Rady európskeho spoločenstva č. 1924/2006 a nariadenia Komisie (EÚ) č. 432/2012, nemôžu byť žiadnym potravinám priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. V spomínanom nariadení sa výslovne zakazuje predajcom uvádzať u potravín a doplnkov stravy akékoľvek “zdravotné, alebo výživové tvrdenie”, okrem tých, ktoré schváli priamo Európska Komisia alebo Európsky úrad pre bezpečnosť potravín. Rady a informácie v tomto článku sú len základné a nenahrádzajú individuálne rady odborníkov, preto použitie výživových doplnkov konzultujte so svojím lekárom alebo odborníkom na zdravú výživu. Prevádzkovateľ stránky nezodpovedá za zdravotné problémy alebo ujmu na zdraví, ktoré budú výsledkom nesprávneho výkladu obsahu tohto článku bez porady s odborníkmi.