CategoriesAktívne látky

Ashwagandha KSM-66® – najlepšia Ašvaganda

Ashwagandha KSM-66 - najlepšia Ashwagandha na svete

Obsah

Ashwagandha KSM-66® je registrovaný extrakt z koreňa Ashwagandhy (hovorovo aj Ašvaganda), ktorý je jedným z najsilnejších na trhu. Výrobca tohto extraktu je držiteľom najväčšieho počtu výskumov, klinických štúdií a certifikátov. Má mnohostranné využitie a medzi jeho najvýznamnejšie účinky patri: úľava od stresu a úzkosti, zlepšenie pamäte a kognitívnych schopností, zvýšenie sily, vytrvalosti a regenerácie, a mnoho ďalších. Podrobne sa Ashwagandhe KSM-66® a jej účinkom budeme venovať v tomto článku.

Čo je Ashwagandha (Ašvaganda)

V slovenčine Vitánia snodárna, najčastejšie nazývaná ako Ashwagandha alebo aj Ašvaganda (latinsky Withania somnifera) pochádza z Indie a je jednou z hlavných ajurvédskych bylín. Jej zaužívaný názov je odvodený od slov  „ashwa“ (kôň) a „gandha“ (vôňa), dá sa teda preložiť ako vôňa koňa (v ajurvédskych textoch sa uvádza aj „vonia ako kôň“).

Síce je ľudstvu známa už stáročia, no až v posledných rokoch zažíva celosvetovo rastúci záujem. Ten sa zvyšuje tým, ako vychádzajú nové a nové vedecké štúdie o jej účinkoch a benefitoch.

Ashwagandha je adaptogén čo znamená, že pomáha telu adaptovať sa na stresové situácie. Patrí medzi hŕstku bylín, ktoré pôsobia ako na psychologické, tak aj fyziologické funkcie človeka.

Ašvaganda je adaptogén čo znamená, že pomáha telu adaptovať sa na stresové situácie.

Čo je Ashwagandha KSM-66®

KSM-66® je registrovaný extrakt z koreňa Ashwagandhy. Svojou koncentráciou patrí medzi najsilnejšie na trhu. Získava sa pomocou procesu šetrného k prírode – nepoužíva sa žiaden alkohol, ani žiadne chemické rozpúšťadlá. Na jeho vytvorenie bolo potrebných viac ako 14 rokov intenzívneho vývoja a výskumu.

Využitie koreňov Ašvagandy, nie listov

Ashwagandha KSM-66® používa pri výrobe extraktu iba korene tejto byliny, a to bez akéhokoľvek pridania jej listov. Samozrejme, ekonomicky výhodnejšie by bolo použiť práve listy, keďže ich cena je menej ako 1/20 ceny koreňov. KSM-66® je ale rodinná firma založená s jediným cieľom – dodávať na trh absolútne najvyššiu kvalitu Ashwagandhy.

Posledné vedecké výskumy dokazujú to, čo bolo o tejto byline tradované po tisícročia. Jej korene sú známe vďaka ich adaptogénnym benefitom a listy zas môžu pozitívne vplývať na kožné problémy (napr. pri popáleninách).

KSM-66® patrí svojou koncentráciou medzi najsilnejšie na trhu.

Ashwagandha účinky

Výrobca tejto Ašvagandy je s 24 štúdiami lídrom v oblasti výskumu. Aktuálne má  15 publikovaných, 3 doplnkové a 6 prebiehajúcich štúdií. Spolupracuje s významnými akademickými a výskumnými inštitúciami. Ashwagandha KSM-66® má najrozsiahlejší počet výskumov a klinických štúdií zameraných hlavne na účinky Ashwagandhy, ako napríklad:

Úľava od stresu a úzkosti (znižuje hladinu kortizolu)*

 1. Štúdia v „Indian Journal of Psychological Medicine“ ukázala signifikantné účinky pri znížení hladiny kortizolu, stresu a úzkosti, meranej na základe škály vnímaného stresu (Perceived Stress Scale), General Health Questionnaire-28 scale a Depression Anxiety Stress Scale.
 2. Štúdia v „Journal of Evidence-Based Complementary and Alternative Medicine“ ukázala signifikantné účinky pri znížení chronického stresu (meraného na základe Perceived Stress and Serum Cortisol).
 3. Štúdia v „Cereus“ ukázala signifikantné účinky pri znížení stresu (meraného pomocou kortizolu a Perceived Stress score).

Rayzzer - Ašvaganda znižuje stres

Pamäť a kognitívne schopnosti*

 1. Článok v „Journal of Dietary Supplements“ ukázal signifikantné účinky pri zlepšení pamäte a kognitívnych funkcií (merané na základe Wechsler Memory Scale scores), pozornosti a rýchlosti spracovania informácií u zdravých jedincov.

Ašvaganda v Energy & Brain hacker podporuje pamäť

Sila, vytrvalosť a regenerácia*

 1. Štúdia v „Journal of the International Society of Sports Nutrition“ ukázala pozitívne efekty na zlepšenie sily a veľkosti svalov, percento telesného tuku, zrýchlenej regenerácie a produkcii testosterónu u zdravých atlétov.
 2. Štúdia v „AYU“ ukázala signifikantné zlepšenie kardiorespiračnej vytrvalosti a kvality života (WHOQOL škála) u zdravých atlétov.
 3. Štúdia v „Journal of Ethnopharmacology“ ukázala signifikantné zlepšenie kardiorespiračnej vytrvalosti (max), zníženie oxidačného stresu, únavy a tiež, že môže viesť k rýchlejšej regenerácií u atlétov.

Ashwagandha účinky - zlepšuje fyzický výkon

Kvalitný spánok*

 1. Štúdia publikovaná v „Cureus“ demonštrovala signifikantné zlepšenie celkového času a kvality spánku.

Ašvaganda podporuje lepší spánok

Sexuálne zdravie u mužov a žien*

 1. Štúdia publikovaná v „Biomed Research International“ ukázala zlepšenie sexuálneho zdravia u žien meraného na základe metrík zostrojených gynekológmi, kde sa posudzovala túžba, vzrušenie, lubrikácia, uspokojenie a orgazmus.
 2. Štúdia publikovaná v „Evidence-Based Complementary and Alternative Medicine“ ukázala signifikantné zvýšenie objemu spermií, ich koncentrácie a pohyblivosti, ako aj zvýšenie testosterónu.

Ashwagandha KSM-66 zlepšuje sexuálny výkon

Riadenie hmotnosti*

 1. Štúdia v „Journal of Evidence-Based Complementary and Alternative Medicine“ ukázala signifikantné zníženie priberania na váhe spôsobeného stresom.

Ašvaganda pre chudnutie

Zdravie štítnej žľazy*

  1. Článok v „Journal of Alternative and Complementary Medicine“ ukázal, že môže dôjsť k normalizácii parametrov štítnej žľazy ako napríklad TSH, T3, T4 a obnoveniu normálneho fungovania štítnej žľazy.

Oceneniami ovešaná Ashwagandha KSM-66®

KSM-66® získala vo svete viacero ocenení, ako napríklad:

 • Sports Nutrition Ingredient of the Year NutraIngredients Asia 2018
 • Herbal Industry Leader Award 2016 Society of Ethnopharmacology
 • Product Innovation in Botanical Award Frost & Sullivan 2014
 • Best Botanical Ingredient Engredea 2013
 • Innovative Ingredient of the Year Panacea 2012

„KSM-66® zlepšuje moju schopnosť sústrediť sa počas mojich dlhých niekoľkohodinových zápasov. Najdôležitejšie ale je, že mi pomáha ostať pokojným aj pod tlakom. Môj šport vyžaduje neustálu koncentráciu. Vďaka KSM-66®, hrám lepšie a podávam lepšie výkony.“

Mohlo by ťa zaujímať aj:

Štandardy a známky kvality Ašvagandy KSM-66®

Výroba podlieha najprísnejším kontrolám čistoty, bezpečnosti a kvality. Ashwagandha KSM-66® je bylina s najvyšším počtom certifikátov a známok kvality ako napríklad:

 • USDA organic
 • Friend of the Earth
 • Health Canada
 • NON GMO project
 • Certified GF Gluten-free
 • Certified drug free
 • Certified RAW
 • Certified clean
 • JK Kosher
 • GRAS – Generally recognized as safe
 • WHO-GMP
 • Certified VegeCert
 • HACCP certified
 • ISO 9001
 • ISO 14001
 • ISO 22000

Rayzzer® a Ashwagandha KSM-66®

Rayzzer® je zástancom prírodných, vysokokvalitných a účinných produktov.

Dômyselným spojením prírody, vedy a skúseností sme vyvinuli prvú cmúľaciu tabletu venovanú motivovaným a tvrdo pracujúcim jednotlivcom, ktorí sú odhodlaní uspieť!

Využi benefity jedinečnej Ashwagandhy KSM-66® v starostlivo navrhnutej zmesi 7 jedinečných aktívnych látok prírodného pôvodu najvyššej kvality. Vďaka synergickému efektu je ich účinok ďaleko viac ako len čistý súčet jednotlivých zložiek.

Záleží nám na tvojom úspechu. Nestrácaj čas s priemernými doplnkami výživy a objednaj si to najlepšie hneď teraz!

Energy & Brain hacker má 100+ Google recenzií s 4,9 hodnotením:

Zhrnutie

Ashwagandha (alebo aj Ašvaganda) je adaptogén čo znamená, že pomáha telu adaptovať sa na stresové situácie.

Medzi jej hlavné benefity patrí*:

 • úľava od stresu a úzkosti,
 • pamäť a kognitívne schopnosti,
 • sila, vytrvalosť a regenerácia,
 • kvalitný spánok,
 • sexuálne zdravie u mužov a žien,
 • riadenie hmotnosti,
 • zdravie štítnej žľazy.

KSM-66® je registrovaný extrakt z koreňa Ashwagandhy. Výhody KSM-66®:

 • Najsilnejšia koncentrácia extraktu na trhu
 • Na výrobu sa využívajú iba korene byliny
 • Je držiteľom najväčšieho počtu certifikátov a známok kvality
 • Získala množstvo medzinárodných ocenení
 • Líder v oblasti vedy a vývoja – aktuálne má až 24 štúdií
 • Vyrábaná procesom, ktorý je šetrný k prírode
 • Je vhodná aj pre vegánov

Rayzzer® je zástancom prírodných, vysokokvalitných a účinných produktov. Spoznaj Energy & Brain hacker od Rayzzer®. Získaj tak zmes najkvalitnejších prírodných látok a vykroč k svojim snom už dnes!

Sleduj nás button

*Táto bylina neslúžia na diagnostiku, liečbu, či prevenciu chorôb. Vyššie uvedené tvrdenia neboli prehodnotené a schválené Európskou liekovou agentúrou.

Právna doložka: Všetky informácie o zdravotných a výživových tvrdeniach uvedené v tomto článku sú len súborom informácií voľne prístupných na internete a dostupnej literatúry z domácich a zahraničných informačných zdrojov a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení výživových doplnkov, alebo ich časti, prípadne ich liečivých účinkoch. Energy & Brain hacker je doplnkom výživy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Na základe nariadenia Európskeho parlamentu a Rady európskeho spoločenstva č. 1924/2006 a nariadenie Komisie (EÚ) č. 432/2012, nemôžu byť žiadnym potravinám priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. V spomínanom nariadení sa výslovne zakazuje predajcom uvádzať u potravín a doplnkov stravy akékoľvek “zdravotné, alebo výživové tvrdenie”, okrem tých, ktoré schváli priamo Európska Komisia alebo Európsky úrad pre bezpečnosť potravín. Rady a informácie v tomto článku sú len základné a nenahrádzajú individuálne rady odborníkov, preto použitie výživových doplnkov konzultujte so svojím lekárom alebo odborníkom na zdravú výživu. Prevádzkovateľ stránky nezodpovedá za zdravotné problémy, alebo ujmu na zdraví, ktoré budú výsledkom nesprávneho výkladu obsahu tohto článku bez porady s odborníkmi.