CategoriesNezaradené

7 tipov ako bojovať proti stresu, únave a vyčerpaniu

Čo proti únave, stresu a vyčerpaniu

Únava, stres a vyčerpanie – ako ich zvládať?

Pociťuješ v práci únavu a stres? Máš problém s pamäťou?

Dnešná doba je charakteristická požiadavkami na zvýšený mentálny výkon v škole alebo v práci. Neustále zvyšujúce sa nároky na výkon, ťa prirodzene stresujú a vyčerpávajú. Dlhodobé vystavenie stresu spôsobuje okrem iného aj zvýšenú únavu. Následne únava a vyčerpanie so sebou prinášajú zhoršenie kognitívnych schopností.

Ako teda znížiť stres, únavu a zlepšiť pamäť?

Existujú prírodné účinné látky, ktoré dokážu zlepšiť pamäť, zlepšiť sústredenie, znížiť stres a zvýšiť energiu. V tomto článku sa venujem 7 najúčinnejším prírodným látkam.

Najlepšia Ashwagandha (5 % withanolidu)

Ashwagandha KSM-66® (latinsky Withania somnifera)je extrakt z koreňa Ashwagandhy s najvyššou koncentráciou na svete. Na jej výrobu sa používajú iba organicky pestované korene. Pri výrobe vegánskeho extraktu pre spoločnosť Rayzzer® nebol použitý alkohol ani iné chemické rozpúšťadlá. Ashwagandha ponúka celý rad klinicky overených benefitov pre ľudský organizmus, ako napríklad:

Harmónia a pokoj v lese na prechádzke po ťažkej práci

Najúčinnejšia Rhodiola rosea

Rozchodnica ružová (latinsky Rhodiola rosea) je adaptogén, čo znamená, že pomáha tvojmu telu lepšie sa adaptovať na stresové situácie. Rozchodnica ružová obsahuje viac ako 140 účinných látok. Najdôležitejšie z nich sú rozavíny a salidrozidy. Najúčinnejší a biologicky najvyužiteľnejší extrakt obsahuje 3 % rozavínu a 1 % salidrozidu. Tento pomer látok sa prirodzene nachádza aj v jej koreni.  Vedecké štúdie dokazujú, že Rhodiola má pozitívny vplyv na ľudský organizmus. Rhodiola účinky:

Withania somnifera - lepšia pamäť a perfektné funkcie mozgu

Najúčinnejší cholín

Cholín Alpha-GPC je najúčinnejšia a najefektívnejšia forma cholínu na svete. Na rozdiel od cholínu bitartrát, dokáže zvýšiť produkciu acetylcholínu v mozgu. Acetylcholín je dôležitý pre správnu funkciu mozgu, pamäte a schopnosti učiť sa. Táto biologicky najefektívnejšia forma L-alpha glycerylphosphoril cholínu má dokázané účinky, a to hlavne:

Prírodný L-teanín zo zeleného čaju

L-teanín je aminokyselina, ktorá sa prirodzene nachádza v zelenom čaji. Má nootropický účinok, čoho výsledkom je pozitívny vplyv na mentálny výkon. Jeho prírodný pôvod zabezpečuje vysokú biologickú využiteľnosť v organizme. Pri kombinácií s kofeínom v pomere 1:1 odstráni nežiadúce účinky typické pre kofeín samotný, ako napríklad rýchly a intenzívny nástup účinku sprevádzaný búšením srdca a s tým spojenými nepríjemnými stavmi.  L-teanín:

Dve fitness dievčatá cvičia spolu

Prírodný kofeín

Prírodný kofeín získaný z kávových zŕn priaznivo stimuluje centrálnu nervovú sústavu. Znižuje únavu, zlepšuje sústredenie a navodzuje príjemný pocit energie. Kofeín účinky:

Žena medituje v prírode pri západe slnka

Vegánsky vitamín B6

Vitamín B6 si telo nevie samo vytvoriť a preto sa prijíma prostredníctvom stravy alebo doplnkov výživy. Je dôležitý pri metabolizme bielkovín, tukov a sacharidov, rovnako aj pri tvorbe neurotransmiterov. Pomáha tiež pri tvorbe protilátok a  hemoglobínu, rozkladá bielkoviny, udržiava krvný cukor a funkcie nervovej sústavy. Vitamín B6 priaznivo pôsobí na:

Vitamín B6 si telo nevie samo vytvoriť a preto sa prijíma prostredníctvom stravy alebo doplnkov výživy.

Extrakt z čierneho korenia

Extrakt z čierneho korenia (nazývaný aj piperín extrakt) je látka, ktorá výrazne zvyšuje vstrebávanie a využitie živín. V ľudskom tele:

Energy & Brain hacker

Energy & Brain hacker obsahuje všetky spomenuté účinné látky v ich najvyššej kvalite. Ich vysoká biologická využiteľnosť dokáže vyriešiť problém s nedostatkom energie, vnútorným napätím, stratenou motiváciou, ako aj zlou pamäťou.

Zlepši svoje výsledky s Energy & Brain hackerom aj Ty. Dobi svoje baterky, zbav sa stresu a napätia, a zlepši svoju pamäť.

Odhaľ svoj skutočný potenciál!

Sleduj nás button