CategoriesZdravie

5 tipov ako sa zbaviť únavy + špeciálny bonusový tip

5 tipov ako sa zbaviť únavy – čo na únavu zaberá na 100 %

Trápi ťa v práci, či škole únava? Nevieš sa sústrediť, si nepozorný a nemáš chuť nič robiť? V tom prípade máme pre teba týchto 5 skvelých tipov. Vďaka nim sa tvoj problém s únavou vyrieši rýchlo a efektívne. Ty sa tak budeš opäť cítiť plný energie a budeš mať chuť robiť to, čo ťa najviac baví.

Prinášame ti 5 účinných tipov, ako sa vieš sám zbaviť únavy. Existuje mnoho spôsobov, ako sa zbaviť únavy, avšak tieto sa dajú považovať za najjednoduchšie a najúčinnejšie.

Dostatok tekutín - rýchly boj proti únave

1. Pi dostatok tekutín, je to rýchly boj proti únave

Dehydratácia odoberá energiu a zhoršuje tvoju fyzickú aj mentálnu výkonnosť. Navyše nedostatok tekutín znižuje bdelosť a sústredenie. Preto je veľmi dôležité, aby si pil dostatok tekutín a ostal hydratovaný počas celého dňa. Množstvo tekutín, ktoré by si mal počas dňa vypiť závisí od mnohých faktorov ako napríklad – teplota okolia, typ fyzickej aktivity, tvoja hmotnosti, vek a pod.

ODPORÚČANIE: Všeobecné odporúčanie od Americkej národnej akadémie vied, inžinierstva a medicíny je 2,7 litra tekutín pre ženy a 3,7 litra tekutín pre mužov. To zahŕňa všetky tekutiny (voda, čaj, šťavy, strava). V tomto čísle už je započítaných aj asi 20 % vody, ktoré prijmeš zo stravy.

PRO TIP: Ako zistíš, či piješ dostatok tekutín? Jednoducho, moč by mal byť svetložltej farby. Ak je tmavší, musíš piť viac vody.

Prestaň piť sladené nápoje.

V boji proti únave pomáha obmedziť cukor

2. Obmedz cukor

Na začiatok úplne stačí ak začneš s tým, čo je najjednoduchšie. Úplne prestaň piť sladené nápoje (aj tie bez cukru). Obsahujú veľké množstvo nezdravého cukru. Viac o sladených nápojoch a energetických nápojoch nájdeš v tomto článku. Škodlivé môžu byť aj nápoje bez cukru, ktoré môžu byť sladené nebezpečnými umelým sladidlami. Ak chceš spoznať najnezdravšie umelé sladidlá, ktorým by si sa mal určite vyhnúť, pozri si tento článok.

PRO TIP: Vždy maj po ruke pohár/fľašu s vodou. Aby si prekonal zo začiatku chuť na sladený nápoj, daj si do vody ovocie – kúsok citróna, pomaranča alebo dokonca uhorky, či mäty.

Cvičením proti únave

3. Nezanedbávaj cvičenie

Pravidelné cvičenie ti pomôže v boji proti únave. Pohyb je perfektný spôsob, ako načerpať nové sily. Vďaka tomu sa tvoje telo doslova dobije energiou, zníži sa stres a ty si tak sústredenejší a pozornejší. Nemusíš hneď zabehnúť maratón. Opäť začni postupne napríklad s rýchlou chôdzou, behom, plávaním, či bicyklovaním. 

PRO TIP: Skús pohyb zakomponovať úplne prirodzene do tvojho každodenného života. Ak cestuješ autobusom, vystúp o zastávku skôr. Ak ideš autom, zaparkuj na vedľajšom parkovisku. V budovách nevyužívaj výťah, ale prejdi sa po schodoch.

Dostatočný spánok zaberá proti únave

4. Dopraj si dostatočný spánok

Tento bod je veľmi dôležitý. Aby si nebol unavený počas dňa, musíš mať dostatočný spánok počas noci. Kvalitný a dostatočný spánok je veľmi dôležitý. Mal by si si každý deň dopriať aspoň 7 hodinový spánok. Pre lepšiu kvalitu spánku, by si mal chodiť spávať približne v rovnaký čas (ideálny čas je okolo 22:00). Pred spaním si nezabudni vyvetrať, zatiahnuť závesy a minimalizovať akékoľvek zvukové vnemy v miestnosti, kde spíš.

PRO TIP: Aby bol tvoj spánok ešte kvalitnejší, vyhýbaj sa obrazovke asi pol hodinu pred spaním. Daj si pravidlo, že keď už si v posteli, tak už nebudeš kontrolovať mobil. Vďaka tomu rýchlejšie zaspíš a tvoj spánok bude plnohodnotnejší.

Vyhýbaj sa obrazovke pol hodinu pred spaním.

Nepi alkohol a nefajčí - zbav sa únavy

5. Nepi alkohol, nefajči a neužívaj iné drogy

Alkohol ti v žiadnom prípade nepomôže skvalitniť spánok. Možno ti pomôže skôr zaspať, avšak takýto spánok bude menej kvalitný, a teda ty sa budeš cítiť menej oddýchnutý. Preto by si sa mal alkoholu vyhýbať. Samozrejme, to isté platí aj pri cigaretách, či iných drogách.

Tieto zmeny životného štýlu ti pomôžu zmierniť únavu.

BONUSOVÝ TIP: Zatoč s únavou vďaka Energy & Brain hacker

Dodržuješ vyššie spomenuté zásady, no aj tak sa ti stáva, že si v práci, či škole unavený? Na tento problém máme rýchle a zdravé riešenie. Kedykoľvek počas dňa ak budeš pociťovať únavu, daj si Energy & Brain hacker od Rayzzer. Energy & Brain hacker je slovenský prírodný produkt, ktorý ti dodá stabilnú dávku energie v momente, keď to najviac potrebuješ. Energy & Brain hacker ti pomôže prekonať náročné stresové situácie, maximalizovať tvoje sústredenie a navyše minimalizuje tvoju chybovosť. Odolnosť voči stresu, pohotovosť a bystrá myseľ sa stanú tvojou každodennou devízou. Navyše neobsahuje žiaden cukor, nevhodné umelé farbivá a je 100 % vegán.

Dávkovanie je úplne jednoduché a balenie je kompaktné na cesty. Preto, či už šoféruješ, letíš, študuješ, pracuješ, trénuješ, či športuješ, tvoj Energy & Brain hacker maj vždy po ruke. Bez obáv, že by ti zabral veľa miesta v taške, či bez strachu z vyliatia (keďže nejde o nápoj). Stačí 1 cmúľacia vegánska tableta denne.

Tak čo, pridáš sa aj Ty k mnohým spokojným zákazníkom Rayzzer?

Sleduj nás button