CategoriesNezaradené

Energetické nápoje – prečo ti energy drinky škodia viac ako si myslíš

Energetické nápoje a ich riziká

OBSAH

Či už piješ energetické nápoje pravidelne alebo nie, pravdepodobne ich piješ preto, že pociťuješ počas dňa nedostatok energie. Áno, energeťáky ti pomôžu proti únave, vyčerpaniu a nedostatku energie. Avšak, poznáš skutočné zložky energetických nápojov, ktoré prostredníctvom nich prijímaš? Najväčšou výhodou energy drinkov je fakt, že obsahujú kofeín a tak dodávajú tvojmu telu energiu. Myslíš si, že jediný dopad „energeťákov“ na tvoje telo je to, že ti dodajú energiu?  

Energetické nápoje, tzv. „energeťáky“, ale obsahujú vysokú dávku cukru – priemerný 500 ml energetický nápoj (napr. Redbull, Hell, Monster, Tiger a pod.) obsahuje až 55 g cukru! POZOR, vedel si, že je viac ako celodenná odporúčaná dávka cukru? Nadmerné užívanie cukru môže viesť k poruchám spánku, dentálnym problémom, obezite a cukrovke. Navyše, energetické nápoje môžu byť veľmi návykové práve preto, že obsahujú vysoké dávky cukru.

Priemerný energetický nápoj obsahuje až 55 g cukru!

Cukor v energetických nápojoch

Energetické nápoje – nedostatok energie rieši v energetákoch cukor

Optimálna denná dávka cukru závisí od viacerých faktorov, ako napríklad celková telesná hmotnosť, fyzická aktivita, plánované celkové množstvo prijatých kalórií na deň a pod. Vo všeobecnosti sa odporúča vyhnúť sa pridanému rafinovanému cukru v potravinách (ako napríklad v energetických nápojoch, cukrovinkách, sladených nápojoch a podobne). Dlhodobá nadpriemerná konzumácia cukru môže spôsobiť viaceré zdravotné problémy a to z dôvodu, že dodáva organizmu prázdne kalórie bez akejkoľvek pridanej výživovej hodnoty.

Alpha-GPC cholín

Ako zlepšiť kognitívne funkcie?

Tento článok by ťa mohol tiež zaujímať.

Pridaný cukor v energeťákoch vs prirodzene sa vyskytujúci cukor v potrave

Je dôležité rozlišovať medzi pridaným cukrom (v potravinách) a cukrom, ktorý sa prirodzene nachádza v jedle (v ovocí, či zelenine). Takýto cukor obsahuje vodu, vlákninu a viacero mikro a makro živín. Preto prirodzene sa vyskytujúci cukor je v poriadku, avšak to isté neplatí pre pridaný cukor. Pridaný cukor je hlavnou zložkou sladených nápojov, energeťákov a cukroviniek. Najčastejším typom pridaného cukru je stolový cukor (sacharóza) alebo kukuričný sirup s vysokým obsahom fruktózy. Pre tvoje zdravie je najlepšie, ak sa vyhneš potravinám, ktoré obsahujú takýto cukor.

Obezita kvôli energeťákom

Priemerný energetický nápoj obsahuje až 55 g cukru! To je podľa Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) viac ako celodenná odporúčaná dávka cukru! Dokonca podľa Americkej srdcovej organizácie (America heart association) maximálna denná dávka pridaného cukru je pre mužov 150 kalórií (38 g cukru) a pre ženy 100 kalórií (25 g cukru). A teda, ak vypiješ priemerný energetický nápoj, tak skonzumuješ 145 %, resp. 220 % odporúčaného denného príjmu pridaného cukru!

Nadmerné užívanie cukru má mnoho neblahých dopadov na tvoje telo. Z dlhodobého hľadiska môže spôsobiť obezitu, cukrovku, či srdcový infarkt.

Energeťáky cukor a cena

Nadmerné užívanie cukru môže spôsobiť obezitu, cukrovku, či srdcový infarkt.

Pozor na energetické nápoje bez cukru

Takže už vieme, že nadpriemerná konzumácia pridaného cukru je z dlhodobého hľadiska zdraviu škodlivá. Je preto logické, že spotrebiteľ, ktorý sa chce stravovať zdravo, siahne po potravinách bez cukru. Ale pozor! Niektoré potraviny, ktoré sú označené ako „bez cukru“, „Zero“, „sugar free“ a pod.,  môžu obsahovať nebezpečné umelé sladidlá. Najčastejšie ich obsahujú sladené nápoje, či energeťáky bez pridaného cukru. Bohužiaľ, práve energetické nápoje bez cukru obsahujú ako alternatívu cukru práve tie umelé sladidlá, ktoré sú považované za zdraviu škodlivé, resp. ich dopad na organizmus je diskutabilný.

Častokrát energeťáky bez cukru obsahujú nebezpečné umelé farbivá.

Energetické nápoje vs Energy & Brain hacker

Pozri si zoznam TOP 3 najhorších umelých sladidiel v tomto článku. Tiež sa v ňom dozvieš, ktoré umelé sladidla sú bezpečné a netvoria pre tvoj organizmus žiadne zvýšené riziko.

Vymeň energeťák za Energy & Brain hacker

Trápi ťa únava? Potrebuješ dobiť energiu? Chceš niečo proti únave a vyčerpaniu, čo neobsahuje cukor a škodlivé umelé farbivá? Tak zbystri! Vyvinuli sme pre teba jedinečné energizujúce nootropikum. Je to dokonalé spojenie najnovších poznatkov vedy a tisícročiami overenou ajurvédou. Energy & Brain hacker je slovenský produkt, ktorý ti dodá stabilnú dávku energie v momente, keď to najviac potrebuješ,  pomôže ti prekonať náročné stresové situácie, maximalizovať tvoje sústredenie a navyše minimalizuje tvoju chybovosť. Odolnosť voči stresu, pohotovosť a bystrá myseľ sa stanú tvojou každodennou devízou.

Rayzzer® je lídrom v kvalite použitých surovín. Všetky zložky Energy & Brain hackeru sú v tej najvyššej kvalite. Navyše, synergický efekt jednotlivých ingrediencií ti zaručí, že je ich účinok je ďaleko viac ako len ich súčet. Ak sa pozrieš na zloženie detailne, zistíš, že je to starostlivo navrhnutá zmes 7 jedinečných aktívnych látok prírodného pôvodu v najvyššej kvalite.

Čo o Energy & Brain hacker hovoria naši zákazníci?

Energetické nápoje obsahujú aj to, čo nechceš,  Energy & Brain hacker obsahuje iba to, čo chceš

 • Prírodný
 • 100 % vegán
 • Najvyššia kvalita použitých surovín
 • Certifikované zložky
 • Prospešný pre zuby
 • Klinicky overená Ashwagandha KSM-66®
 • Obsahuje adaptogény a antioxidanty
 • Viac ako 660 mg účinných látok
 • Certifikáty kvality IFS Food, ISO 9001, ISO 22000

Energy & Brain hacker neobsahuje nič, čo nechceš

 • Bez cukru – vhodné pre diabetikov
 • Bez lepku – vhodné pre celiatikov
 • Bez látok živočíšneho pôvodu – vhodné pre vegánov
 • Bez GMO – vhodné pre všetkých
 • Bez konzervantov a umelých farbív – šetrné k prírode
Sleduj nás button